כשאנחנו מטיילים, או פשוט מגיעים למקום חדש – על מה אנחנו מסתכלים? מה אנחנו רואים?

לעיניים של אמיר קפלן ישנה ׳מדיניות׳ קבועה: הן תמיד יחפשו את הצבעים. כצייד מאומן, העיניים שלו סורקות אחר צבעים ומעניקות לאמיר את הבסיס להגדיר ולהבין בדרכו שלו את אופיו של המקום –
מבחינת עיצוב, אנושיות וטבע.

אהבותיו של אמיר לצילום ולטבע מאפשרות לו לצקת השראה ביצירותיו, דבר המתבטא בכל עבודה שהוא מבצע עבור אדריכלי פנים או מעצבים.

במסעותיו של אמיר – בין אם הוא יוצא לסיבוב למכולת השכונתית ובין אם הוא מרחיק לדרום המרוחק של יבשת אמריקה, הוא לא מרשה לעצמו לפספס את האלמנטים שנקרים בדרכו: ארכיטקטורה, גימורים, אור-וצל, טקסטורה… – הוא מצלם, לומד, מטמיע ומיישם בעיצוב האמנותי שלו.

ההשראה של אמיר באה לידי ביטוי בצבע, בטיח ובעיצוב. אספקט חשוב בעבודתו של אמיר נוגע בתהליכי התיישנות, דעיכה. הוא מצליח להביא לידי ביטוי את התהליך המרתק והיופי הרב שבזמניות – הקיימת בכל אובייקט או סביבה. השראה זו מביאה אותו לעשות אמנות עם תנועה במישור הזמן – עיצוב המעניק ביטוי מרגש לזמן הנע לכיוון הכיליון. התוצאות? יפהפיות. חלונות ודלתות עם צבע מתקלף, ברזל וחלודה המשתלבים במרחב, עץ דהוי הנח ברוגע במבנה – אלו רק חלק מהדוגמאות לאלמנטים של הזמן מהם אמיר מקבל השראה.

ההשראה יכולה להגיע מכוונים שונים והרבה מקורות לצבע: שווקים, בגדים בחנויות ועל אנשים, פריחה בטבע… הצבעים נמשכים אל העין וההשראה זורמת בדרכה שלה – ובאהבה.